Nie ulega wątpliwości, że codzienny stres, zmęczenie, a nawet niewłaściwa dieta przyczyniają się do znacznej utraty magnezu i w efekcie szkodzących zdrowiu niedoborów tego cennego pierwiastka. Dlaczego magnez jest tak ważny? Otóż odgrywa on niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka zapewniając mu prawidłowe funkcjonowanie układów: nerwowego, odpornościowego oraz mięśniowo-sercowego. Warto zadbać o to, aby w codziennej diecie znajdowały się produkty bogate w magnez tj. naturalne kakao, kasza gryczana, pestki dyni oraz wszelkie orzechy. Innym sposobem na uzupełnienie niedoborów magnezu jest przyjmowanie suplementów lub leków zawierających ten cenny metal.

Suplementy magnezu versus leki

Choć na polskim ryku nie brakuje preparatów zawierających magnez, warto pamiętać o dzielących je istotnych różnicach.

Suplementy magnezowe dość określane są jako środki spożywcze. Ich celem jest przede wszystkim wzbogacenie codziennej diety w ten pierwiastek. Warto pamiętać, że nie muszą to być preparaty zatwierdzone przez urząd nadzorowania leków. Z tego powodu ich wybór jest najczęściej dość trudny, gdyż suplementy różnią się między sobą stopniem przyswajalności magnezu oraz rzeczywistą wartością odżywczą.

Z kolei leki to wyroby medyczne dokładnie przebadane oraz zatwierdzone przez urząd rejestracji produktów leczniczych. Zawierają one w swoim składzie specjalnie opracowane substancje, które nie tylko uzupełniają dietę w magnez, ale także zapobiegają chorobom wynikającym z niedoborów lub je leczą.

Lek czy suplement magnezu – co wybrać?

90% preparatów dostępnych na polskim rynku to suplementy. Nie ulega jednak wątpliwości, że najbardziej skuteczną formą przyjmowania magnezu są wysokiej jakości leki dostępne m.in. na  olimpsport.com/pl

Choć produkty lecznicze zawierające magnez bywają nieco droższe niż dostępne w drogeriach suplementy warto wybrać preparat, który posiada przebadany i zatwierdzony skład, a tym samym jest bezpieczny w stosowaniu dla naszego organizmu i daje pewne efekty.

 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Białko – produkt niezbędny w diecie sportowca

    Białko pełni bardzo ważną rolę u osób uprawiających sporty wytrzymałościowe. Niestety bieg…
Załaduj więcej Suplementy i Witaminy

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Białko – produkt niezbędny w diecie sportowca

Białko pełni bardzo ważną rolę u osób uprawiających sporty wytrzymałościowe. Niestety bieg…