KLASYKA W PEŁNEJ KRASIE

Gratulacje dla Bartosza Sokołowskiego i jego trenera Sławomira Daczkowskiego. Na scenie mistrzostw Polski w kulturystyce Bartek wyglądał wręcz doskonale. Jest on doskonałym przykładem, jak powinien wyglądać zawodnik startujący w kulturystyce klasycznej. Harmonijne umięśnienie zrobiło mocne wrażenie na publiczności. Sądzimy, że jeżeli Bartosz jeszcze solidnie popracuje nad muskulaturą, to niedługo nie będzie miał przeciwnika na krajowym podwórku.

ŁATWO NIE BYŁO

Natalia Czajkowska
Natalia Czajkowska

Na tegorocznych mistrzostwach Polski w kulturystyce Robert Piotrkowicz zdecydowanie wygrał zarówno kategorię powyżej 100 kg, jak i kategorię open. Zdecydowanie, to nie oznacza łatwo. Zarówno Marek Olejniczak (drugie miejsce w kat. powyżej 100 kg), jak i Michał Krakowski (drugie miejsce w kat. open) w ostatnim czasie znacznie poprawili swoją formę i prezentowali się doskonale, z tym, że Robert wyraźnie lepiej.

AS VS. AS

Już trzeci raz z rzędu na mistrzostwach Polski rywalizowały ze sobą w fitness sylwetkowym Agnieszka Szwankowska i Anna Stachowiak. Agnieszka to zdobywczyni w tej kategorii Pucharu Świata (2003 r.), natomiast Ania to dwukrotna mistrzyni Polski (rok 2005 i 2006). Porzekadło „do trzech razy sztuka” nie znalazło potwierdzenia w rywalizacji między tymi znakomitymi fitneskami, gdyż po raz trzeci złoty medal zdobyła Ania. No cóż, może w przyszłym roku to Agnieszka sięgnie po złoty medal i tym samym zostanie autorką nowego porzekadła, a mianowicie – do czterech razy sztuka.

A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE

Dużo obiecywaliśmy sobie po występie ubiegłorocznej wicemistrzyni Polski w fitness sylwetkowym, Magdy Krajkowskiej. Niestety, Magda zwyczajnie nas rozczarowała. Jej forma daleko odbiegała od formy, jakiej po niej się spodziewaliśmy, w efekcie czego na mistrzostwach Polski zajęła dopiero VI miejsce. Wierzymy jednak, że Magda weźmie się w garść i na przyszłorocznych mistrzostwach Polski zajmie miejsce znacznie lepsze

ANIA GŁODNA SUKCESÓW

W tym roku Anna Peplowska miała dwa cele: wygranie Debiutów i wejście do finałowej szóstki na mistrzostwach Polski. Oba udało jej się zrealizować. Spodziewamy się, że w roku przyszłym ambicje Ani będą bardziej wygórowane, być może będzie to medal na mistrzostwach Polski. Na pewno nie będzie to łatwe, gdyż w kategorii Magdy startują tak znane zawodniczki jak: Katarzyna Kozakiewicz, Marta Welke, Edyta Woźnicka-Bosak, Agata Huk czy Magdalena Krajkowska, ale nie jest powiedziane, że jest to niemożliwe. Ania jest bardzo pracowitą i ambitną zawodniczką, ma też wielki głód sukcesów. Przy odpowiednich treningach i diecie wszystko jest możliwe.

POLACY W BELGII

12 maja Robert Piotrkowicz, Rafał Borysiuk i Dorota Galińska startowali na zawodach w Belgii. Całą trójka wypadła dobrze. Robert i Dorota zajęli pierwsze miejsca, Rafał zaś zajął miejsce czwarte.

Tydzień po Mistrzostwach Polski Michał Krakowski wystartował na zawodach w Szwecji. Bez większych problemów wygrał on swoją kategorię wagową z czego bardzo się cieszyli kibicujący Michałowi rodacy. Obecnie „odpuszcza” on nieco treningi, gdyż z powodu planów biznesowych przenosi się z Warszawy do Swarzędza. Mamy nadzieję, że plany te nie przeszkodzą mu w dobrym przygotowaniu się do przyszłorocznych mistrzostw Europy, na których, mamy nadzieję, zdobędzie medal.

Po tegorocznych Mistrzostwach Polski i Europy Marek Olejniczak postanowił znacznie zwiększyć masę mięśniową. Obecnie przy wzroście 182 cm jego waga startowa wynosi 110 kg, co zdaniem Marka jest za mało. Do czasu przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Marek chce do tej wagi dołożyć jeszcze 6 kg mięśni, co jego zdaniem pozwoli mu wygrywać z najlepszymi.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zawody

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Białko – produkt niezbędny w diecie sportowca

Białko pełni bardzo ważną rolę u osób uprawiających sporty wytrzymałościowe. Niestety bieg…