Paweł Filleborn – prezes PZKFiTS

Ogromnie cieszy mnie fakt, że zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę na najbliższych mistrzostwach Europy są w wysokiej formie. Martwi mnie natomiast to, że w niektórych kategoriach było niewielu zawodników. Z tego, co się orientuję na zawodach w kraju startuje wielu takich zawodników, którzy niechętnie pojawiają się na mistrzostwach Polski. Warto się zastanowić nad przyczyną takiego stanu rzeczy.

Wyraźny rozkwit przeżywa kulturystyka klasyczna, co dla mnie jest dużą satysfakcją, gdyż nie ukrywam, że jest ona moim przysłowiowym „oczkiem w głowie”. Dla odmiany wyraźny regres przeżywa kulturystyka kobiet. Tylko trzy kulturystki na mistrzostwach Polski to katastrofa.

Bogdan Szczotka – trener reprezentacji Polski

W niektórych kategoriach poziom był bardzo wysoki. Dotyczy to zwłaszcza kategorii cięższych. Mam nadzieję, że na mistrzostwach Europy zdobędziemy przynajmniej dwa medale, w tym jeden złoty. Na mistrzostwach Polski startowali też zawodnicy, którzy na tegorocznych Debiutach Kulturystycznych pokazali się z jak najlepszej strony. Myślę o Tomaszu Pabiniaku, Pawle Kacprzyńskim i Bartoszu Sokołowskim. Wszyscy oni zakwalifikowali się do reprezentacji Polski na najbliższe mistrzostwa Europy.

Radosław Słodkiewicz

wielokrotny mistrz Polski W Białymstoku startowało kilku moich bardzo dobrych kolegów i dobrze, bo miałem komu kibicować. Marek Olejniczak zdobył srebrny medal, ale złoty był poza jego zasięgiem. Robert Piotrkowicz miał bowiem rewelacyjna formę. Michał Krakowski zdobył złoty medal i bardzo się z tego cieszę. Jeszcze bardziej się cieszę ze złotego medalu Roberta Kiesza. Forma, jaką osiągnął Robert, zaskoczyła wszystkich – myślę, że i jego samego. Mistrzostwa nie udały się Rafał Borysiukowi, nie trafił on z formą. No cóż, czasami tak bywa i nie warto się tym zbyt długo przejmować. Ogólnie rzecz biorąc, były to bardzo ciekawe mistrzostwa. Jedynym ich minusem była zbyt mała liczba startujących zawodników, ale myślę, że forma, jaką zaprezentowali tacy zawodnicy jak Wojciech Nadolski, Mariusz Bałaziński, Lech Zajko, Bartosz Sokołowski, Marek Kosior, Grzegorz Sochacki, Tomasz Pabiniak, Jarosław Makowiecki, Robert Kiesz, Michał Krakowski, Tomasz Bobrowski, Robert Piotrkowicz czy Marek Olejniczak, zadowoliła największego konesera kulturystyki.

Waldemar Nol – mistrz świata weteranów

Waldemar Nol
Waldemar Nol

W niektórych kategoriach poziom był bardzo wysoki, dotyczy to kategorii 90 kg, 100 kg i powyżej 100 kg. Ogólnie rzecz biorąc było na co, a raczej na kogo popatrzeć. Piotrkowicz, Olejniczak, Krakowski i Sochacki byli doskonale przygotowani, co mnie ogromnie cieszy i nastraja optymistycznie przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Mam nadzieję, że nasi kulturyści zdobędą na nich kilka medali. Liczę na złoto Roberta Piotrowicza, ale sądzę, ale po formie jaką zaprezentował on w Białymstoku każdy chyba na to liczy. Liczę też na dobre miejsce drużynowo.

Arkadiusz Szyderski

mistrz Europy z roku 2006 Bardzo niepokoi mnie to, że z roku na rok coraz mniej zawodników startuje na mistrzostwach Polski. Kulturystykę uprawia wiele osób, można powiedzieć, że sport ten stał się bardzo popularny. Sądzę, że wśród ćwiczących jest wielu doskonałych kulturystów, problem jednak w tym, że nie mają oni odwagi wystartować na zawodach, a zwłaszcza na mistrzostwach Polski.

Jeżeli chodzi o wyniki – nie zaskoczyły mnie. Mam stały kontakt z najlepszymi kulturystami w kraju i doskonale się orientowałem, kto w jakiej jest formie. Tak więc moje przewidywania sprawdziły się w 90%.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Mistrzostwa Europy – złoto Roberta Piotrkowicza

    Polska reprezentacja na Mistrzostwa Europy liczyła 10 osób, wśród których był aktualny mis…
  • Podsumowanie

    KLASYKA W PEŁNEJ KRASIE Gratulacje dla Bartosza Sokołowskiego i jego trenera Sławomira Dac…
Załaduj więcej Zawody

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Białko – produkt niezbędny w diecie sportowca

Białko pełni bardzo ważną rolę u osób uprawiających sporty wytrzymałościowe. Niestety bieg…